sobota, 13 czerwiec, 2026
pluken
Home / Wiadomości / Rosja przerzuciła sprzęt wojskowy na Ukrainę

Rosja przerzuciła sprzęt wojskowy na Ukrainę

Share Button

Według ministra obrony Ukrainy Mychajło Kowala w ostatnich dniach z Rosji na Ukrainę przerzucono do kilkudziesięciu egzemplarzy sprzętu wojskowego, w tym czołgi T-64, mobilne wyrzutnie pocisków rakietowych BM-21 i inne pojazdy.

Według ministra strona ukraińska posiada dowody, iż sprzęt ten należy do armii rosyjskiej, konkretnie do 18 brygady zmechanizowanej z Czeczenii, znajdującej się w strukturach Południowego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej.

Zdaniem ministra, Siłom Zbrojnym udało się zabezpieczeń granicę i kolejne dostawy sprzętu wojskowego nie trafiają z Rosji na terytorium Ukriany.

Na podstawie: pravda.com.ua

 

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua/Getty Images

USA przekazują Ukrainie dane do ataków na cele w głębi Rosji

O działaniach Pentagonu poinformował ambasador USA przy NATO Według Matthew Wittakera, przedstawiciela USA przy NATO, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.