KIJÓW. 2 marca. UNN. W 2014 r. w Lwowskiej Państwowej Akademii Bezpieczeństwa Życia w odbędzie się, posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia edukacyjnych i badawczych instytucji UE, którzy pracują w dziedzinie bezpieczeństwa (EFSCA).
Według rzecznika Uniwersytetu Antona Kruk, spotkanie pozwoli umocnić przyjazne stosunki pomiędzy placówkami zajmującymi się ratownictwem, jednostkami szkolnictwa wyższego i instytucjami badawczymi z Ukrainy i UE.
„Członkostwo pozwala nam na korzystanie z doświadczeń krajów europejskich w zakresie bezpieczeństwa, koordynacji wspólnych działań między służbami ratowniczymi Ukrainy i krajów europejskich w poważnych sytuacjach kryzysowych, opracowanie wspólnych standardów i koncepcji bezpieczeństwa, a także wykorzystania osiągnięć naukowych i doświadczenia zawodowego” – powiedział.
Wniosek o zorganizowanie Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia w 2014 roku na Ukrainie złożyli rektor lwowskiego Uniwersytetu Taras Rak i kierownik Sektora Współpracy Międzynarodowej Alexander Svyatkevych.
Lwowski Państwowy Uniwersytet Bezpieczeństwa Życia jest członkiem Stowarzyszenia edukacyjnych i badawczych instytucji UE, które pracują w dziedzinie bezpieczeństwa ludzi od 2009 roku. W tym czasie udało się sprzedać wiele dużych międzynarodowych projektów wspomaganych przez ukraińskich ratowników, aby uzyskać nie tylko cenne doświadczenie, ale nie mniej cenny i niezbędny nowoczesny sprzęt ratunkowy.
Źródło: UNN
Zdjęcie: pl.wikipedia.org
http://www.unn.com.ua/uk/news/1191860-u-lvovi-vidbudetsya-samit-krayin-chleniv-yes-z-pitan-bezpeki
Portal polsko-ukraiński Portal Polsko-Ukraiński jest portalem internetowym o charakterze analityczno-informacyjnym

