„Rada Europejska zgodziła się na jak najszybsze podpisanie politycznej części umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą” – powiedział premier Donald Tusk po czwartkowym nadzwyczajnym szczycie Rady UE w Brukseli. W spotkaniu wziął udział także premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk.
Gdy tylko pojawią się takie możliwości, zostanie podpisana także część handlowa. Podpisanie części politycznej jest oczekiwane jeszcze przed wyborami prezydenckimi, zaplanowanymi na 25 maja br.
„Zdecydowaliśmy się wprowadzić sankcje zapowiadane przez wcześniejsze spotkanie ministrów zagranicznych” – powiedział Donald Tusk. W ramach sankcji dojdzie m.in. do zawieszenia liberalizacji wiz i handlu z Rosją. Według premiera UE jest gotowa do podjęcia dalszych kroków, jeśli Rosja nie zmieni swojej polityki.
Na podstawie: premier.gov.pl
Portal polsko-ukraiński Portal Polsko-Ukraiński jest portalem internetowym o charakterze analityczno-informacyjnym

