wtorek, 23 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / ISW: Ukraińska armia zbliża się do kolejnej linii obrony Rosjan
Fot. ukrinform.ua
Fot. ukrinform.ua

ISW: Ukraińska armia zbliża się do kolejnej linii obrony Rosjan

Share Button

Według amerykańskiego think tanku, Siły Zbrojne Ukrainy są bliskie przełamania kolejnych rosyjskich pozycji.

Zgodnie z oceną analityków ISW, ukraińska armia osiągnęła szereg taktycznych sukcesów w zachodniej części obwodu zaporoskiego i aktualnie przebija się przez najlepiej przygotowane rosyjskie pozycje obronne. Następnym wyzwaniem jest kolejna, trzecia już linia obrony, która, choć jest słabsza od pozostałych, to nadal będzie poważnym wyzwaniem dla ukraińskich sił.

Rosyjskie umocnienia w rejonie, gdzie toczą się walki objemują m.in. rowy przeciwczołgowe i zapory w postaci tzw. zębów smoka, która mają zatrymywać czołgi, a także pola minowe, za którymi znajdują się rosyjskie pozycje obronne. Wiele z nich nie jest aktualnie wykorzystywanych wobec braku personelu po stronie rosyjskiej. Obecnie strona rosyjska stara się umocnić zagrożone odcinki frontu (m.in. wokół Robotyne), przerzucając siły m.in. z obwodu ługańskiego.

Równocześnie, według danych brytyjskich służb wywiadowczych, należy spodziewać się dalszych rosyjskich działań zaczepnych w rejonie Kupiańska i Swatowego, na północnym odcinku linii frontu.

Na podstawie: pravda.com.ua, ukrinform.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. gov.pl

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zelensky przybył z wizytą do Warszawy

Polska i Ukraina podpisały umowę o współpracy w sferze bezpieczeństwa „Cały wolny świat to przyznaje, …