poniedziałek, 15 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Brytyjski wywiad: Rosji może nie udać się okrążenie Bachmutu
Fot. mil.in.ua
Fot. mil.in.ua

Brytyjski wywiad: Rosji może nie udać się okrążenie Bachmutu

Share Button

W pobliżu Bachmutu, w tym zwłaszcza w sąsiednim Soledarze trwają ciężkie walki, jednak rosyjskie próby szturmu miasta jak na razie zakończyły się niepowodzeniem.

Do wydarzeń, jakie mają miejsce w Donbasie odniósł się wczoraj wieczorem prezydent Ukrainy. „Rosjanie rzucą wszystko, co im pozostało i wszystkich, których będą w stanie zebrać, aby spróbować odwrócić sytuację w wojnie i przynajmniej odwlec porażkę (…) jakakolwiek próba ich natarcia powinna zakończyć się porażką. Dziękuję wszystkim naszym partnerom, którzy to rozumieją” – powiedział Zelensky.

Według analiz brytyjskich służb wywiadowczych, siły rosyjskie w ciągu ostatnich 4 dni podjęły działania ofensywne w kierunku Soledaru i udało się im przejąć kontrolę nad częścią miasta. Mimo tego, to opanowanie Bachmutu pozostaje głównym celem operacyjnym działań strony rosyjskiej, a zajęcie Soledaru ma umożliwić okrążenie od północy i zagrożenie ukraińskim liniom zaopatrzeniowym. Mimo tego, według ocen brytyjskich jest mało prawdopodobne, aby siły rosyjskie były w stanie w najbliższym czasie otoczyć Bachmut, jako że armia ukraińska zajmuje tam stabilne i dobrze przygotowane pozycje obronne.

Według komunikatu Sztabu Generalnego SZ Ukrainy, kolejny szturm pozycji ukraińskich Soledarze w nocy z 9 na 10 stycznia zakonczył się niepowodzeniem.

Na podstawie: pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …