niedziela, 25 wrzesień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Brytyjski wywiad: Rosja uzyskała niewielkie sukcesy na Donbasie
Fot. twitter.com/DefenceU
Fot. twitter.com/DefenceU

Brytyjski wywiad: Rosja uzyskała niewielkie sukcesy na Donbasie

Share Button

Według ocen brytyjskich służb wywiadowczych, choć rosyjskiej armii udało się osiągnąć pewne postępy w trakcie ofensywy na Donbasie, ukraińska armia jest w stanie skutecznie stawiać opór na wszystkich odcinkach, gdzie toczą się walki.

„Ukraińska armia zadała znaczące straty rosyjskim siłom. Na efektywność rosyjskich jednostek wpływa niski poziom morale i zbyt ograniczony czas na odbudowę zdolności bojowej i reorganizację po poprzednich operacjach ofensywnych” – napisano w komunikacie opublikowanym na stronie brytyjskiego Ministerstwa Obrony.

Z kolei według informacji brytyjskiego portalu Bellingcat, jak dotąd rosyjska armia straciła 90% żołnierzy jednostek powietrznodesantowych z oddziałów zaangażowanych w walki i 70% broni precyzyjnej

Wielka Brytania, podobnie jak inne kraje NATO, planuje dostarczyć na Ukrainę 20 haubic AS-90.

W ciągu ostatnich 48 godzi siłom ukraińskim udało się wyzwolić trzy miejscowości na północ od Charkowa, a także osiem na zachód od Chersonia. Jednostki ukraińskie znajdują się niecałej 10 km od lotniska w Czornobajewce. Z kolei w samym Donbasie, jednostki rosyjskie prowadzą natarcie w kierunku miejscowości Barwinkowe i Słowiańsk. Trwają także ciężkie walki w Rubiżnem, Popasnej i na przedmieściach Siewierodoniecka. Tylko w niedzielę, według informacji SZ Ukrainy odparto 7 rosyjskich ataków na pozycje sił ukraińskich.

Na podstawie: mil.in.ua, pravda.com.ua, defence-ua.com,

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Wymiana jeńców: dowódcy i część żołnierzy pułku „Azow” zwolniono z niewoli

W nocy z 21 na 22 września 2022 roku miała miejsce wymiana jeńców pomiędzy Rosją …