czwartek, 30 maj, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Dowódca SZ Ukrainy: nie widać zagrożenia ćwiczeniami Zapad-21
Fot. defence-blog.com
Fot. defence-blog.com

Dowódca SZ Ukrainy: nie widać zagrożenia ćwiczeniami Zapad-21

Share Button

Zdaniem dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy, generała Serhija Najewa, trwające na Białorusi i w Rosji ćwiczenia Zapad-21 nie stanowią zagrożenia dla Ukrainy, ale są przez nią uważnie obserwowane.

„Ćwiczenia te, zadeklarowane jako wspólne Białorusi i Rosji (…) trwają na znanej liczbie poligonów, znana jest liczba ćwiczących wojsk. Obecnie nie stanowią dla nas bezpośredniego zagrożenia, tworzenia zgrupowań uderzeniowych, a także nie widać innych działań, jakie groziłyby agresją przeciwko Ukrainie” – powiedział S. Najew w wywiadzie telewizyjnym w programie „Szuster Live”. Dodał, że działania Rosji i Białorusi są obserwowane przez służby wywiadowcze, trwa także wymiana informacji i koordynacja działań z Polską na temat trwających ćwiczeń.

Serhij Najew dodał, że zagrożenie rosyjską interwencją przeciwko Ukrainie utrzymuje się niezmiennie od 2014 roku.

Ćwiczenia Zapad-21 mają trwać od 10 do 16 września 2021 roku. We wszystkich związanych z nimi przedsięwzięciach szkoleniowych, realizowanych w Rosji, na Białorusi, a także na Morzu Bałtyckim począwszy od końca lipca br. bierze udział łącznie ok. 200 tysięcy. żołnierzy.

Na podstawie: ukrinform.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua/Getty Images

Ukraina otrzymała nową dostawę pocisków Patriot

O przekazaniu pomocy poinformował rząd Hiszpanii. Pociski miały zostać przekazane przez Hiszpanię oraz inne kraje …