sobota, 25 wrzesień, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina wprowadzi ostrą kwarantannę na początku stycznia
Fot. kmu.gov.ua,
Fot. kmu.gov.ua,

Ukraina wprowadzi ostrą kwarantannę na początku stycznia

Share Button

Wzmocnione obostrzenia mają obowiązywać przez trzy pierwsze tygodnie 2021 roku.

O planach rządu poinformował podczas briefingu 4 grudnia 2020 roku minister ochrony zdrowia Ukrainy, Maksym Stepanow. Według ocen MOZ, kwarantanna w styczniu pozwoli służbom medycznym przygotować się do sezonowego wzrostu zachorowań na grypę i częściowo odciążyć placówki ochrony zdrowia.

„Do tego okresu należy podejść z minimalnymi cyframi zachorowań na COVID” – powiedział Maksym Stepanow.

Według RBK-Ukraina, ograniczenia miałyby obowiązywać od 2 do 23 stycznia, przy czym nie będą oznaczać pełnego lockdownu. Według premiera Denisa Szmigala utrzymane ma zostać m.in. funkcjonowanie transportu lotniczego i lądowego. Ponadto, według premiera Ukrainy pierwsze szczepionki na COVID-19 mają trafić na Ukrainę na przełomie I i II kwartału 2021 roku w ramach mechanizmu COVAX, a więc w celu zaszczepienia w pierwszej kolejności osób z grup ryzyka. Umowa na dostawy ma zostać podpisana 7 grudnia br. z koncernem Pfizer.

4 grudnia na Ukrainie zanotowano ponad 15 tys. zachorowań na COVID-19. Najwięcej nowych przypadków pojawiło się w Kijowie oraz w obwodach kijowskim, dniepropietrowskim, odeskim, zaporoskim.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

S. Najew: Rosja może zacząć działania zbrojne w dowolnym momencie

Według dowódcy Operacji Sił Połączonych na Donbasie Rosja może w dowolnym momencie podjąć zakrojone na …