czwartek, 17 Czerwiec, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina wysyła samolot po sprzęt medyczny z Chin
Fot. mil.gov.ua
Fot. mil.gov.ua

Ukraina wysyła samolot po sprzęt medyczny z Chin

Share Button

W piątek rano z lotniska w Boryspolu k. Kijowa do Chin Wyleciał wojskowy samolot Ił-76, który ma dostarczyć na Ukrainę sprzęt medyczny niezbędny do walki z epidemią koronawirusa.

Na Ukrainę mają trafić m.in. testy na obecność koronawirusa powodującego chorobę COVID-19, maski, aparatura wspomagająca oddychanie i inne wyposażenie. Kolejny transport jest planowany na następny tydzień.

Równolegle, trwa proces powrotu na Ukrainę jej obywateli i osób posiadających prawo pobytu na terytorium Ukrainy. W czwartek wieczorem z Przemyśla do Kijowa przybyły dwa pociągi, które przewiozły 1150 osób. Trwają także rejsy samolotami, które są kierowana na lotniska w Kijowie, Lwowie, Dniprze i Odessie. Z kolei transportem organizowanym przez lokalne władze i Państwowa Służbę ds. Sytuacji Nadzwyczajnych na Ukrainę powróciło 2300 osób.

Do działań związanych z epidemią koronawirusa włączono także oddziały Gwardii Narodowej Ukrainy, przede wszystkim w obwodach kijowskim, czerniowieckim i żytomierskim, gdzie wprowadzono stan wyjątkowy. Żołnierze NGU pełnią służbę razem z funkcjonariuszami Policji i innych służb.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Zelensky po szczycie NATO: Ukraina będzie kontynuować reformy w sektorze bezpieczeństwa

Prezydent Ukrainy pozytywnie ocenił rezultaty szczytu NATO w Brukseli, ale wskazał, że nie pojawiły się …