sobota, 9 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Charków rozwija współpracę z Polską
Фото: kharkivoda.gov.ua
Фото: kharkivoda.gov.ua

Charków rozwija współpracę z Polską

Share Button

Obwód charkowski będzie realizował wspólne projekty z województwem mazowieckim w zakresie budowy maszyn, przetwórstwa i szkolnictwa wyższego. Kwestie dotyczące współpracy omówiono podczas spotkania szefa charkowskiej Administracji Obwodowej z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem.

„W Warszawie wspólnie z delegatami Rady Obwodowej odbyliśmy serię ważnych spotkań, w tym także z kierownictwem Polsko-Azjatyckiej Izby Handlowej i władzami województwa mazowieckiego” – powiedział przewodnicząca charkowskiej administracji Julia Switliczna, zapraszając przedstawicieli polskich władz do udziału w forum ekonomicznym, które odbędzie się w Charkowie we wrześniu br.

Z kolei marszałek województwa mazowieckiego powiedział, iż jego region współpracuje z kilkoma ukraińskimi obwodami i jest spore zainteresowanie jeśli idzie o rozwój takich relacji oraz realizację wspólnych projektów. „Jesteśmy gotowi do zacieśniania tych kontaktów i włączenie w nie struktur biznesowych. Także poziom politycznych jest możliwym i oczywistym. Chcielibyśmy, by te kontakty miały swój wymiar także w sferze ekonomicznej” – dodał Adam Struzik.

Na podstawie: kharkivoda.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. sejm.gov.pl

Nowy marszałek Sejmu przeprowadził rozmowę z przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy

Rozmowa szymona Hołowni i Rusłana Stefanczuka odbyła się za pośrednictwem Interetu. „To co stało się …