sobota, 2 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Rafał Wolski został konsulem roku
Фото: Tymon Markowski / msz.gov.pl
Фото: Tymon Markowski / msz.gov.pl

Rafał Wolski został konsulem roku

Share Button

Konsul generalny RP we Lwowie Rafał Wolski otrzymał nagrodę im. Andrzeja Kremera i tytuł „Konsula roku”. Nagrodę wręczył minister spraw zagranicznych Polski, Jacek Czaputowicz.

Wręczając nagrodę, minister powiedział, że Rafał Wolski na wysokim poziomie wykonuje swoje obowiązki konsularne, a Konsulat Generalny Polski we Lwowie jest liderem wśród polskich przedstawicielstw konsularnych w kwestii obsługi wizowej.

„Tą nagrodę ufundowano w 2010 roku. Pamiętamy ten moment po tragedii w Smoleńsku, na skutek której zginął także zastępca sekretarza stanu w MSZ, Andrzej Kremer – to był jej początek. Tytuł ten przysługuje konsulom, którzy wyróżniają się w swojej pracy i osiągnięciach” – powiedział Jacek Czaputowicz podczas ceremonii wręczenia nagrody.

Szef polskiego MSZ dodał, że Konsulat Generalny RP we Lwowie wydaje najwięcej polskich wiz nie tylko na Ukrainie, ale na całym świecie. W 2017 roku we Lwowie wydano ich ponad 440 tysięcy. A dzięki dobrej organizacji pracy, obróbka wniosków wizowych jest realizowana szybko i bez problemów. Ponadto, Konsulat sprawnie działa także w sferze realizacji wniosków o wydanie Karty Polaka obywatelom ukraińskim polskiego pochodzenia. „Konsulat współpracuje z Polakami na Ukrainie, sprzyja rozwojowi kultury i języka polskiego. Konsul Rafał Wolski dzięki dobrym kontaktom z władzami obwodowymi i lokalnymi sprzyja promocji Polski w zachodniej Ukrainie, nie omijając trudnych tematów historycznych w relacjach obu krajów” – powiedział Jacek Czaputowicz.

Z kolei Rafał Wolski zaznaczył, że ta nagroda jest dla niego tym ważniejsza, że otrzymał ją w stulecie polskiej niepodległości, ale także w dniu stulecia powstania polskiej służby zagranicznej. Dodał, że uznaje to za docenienie nie tylko jego pracy, ale także całego zespołu z którym pracuje.

Na podstawie: msz.gov.pl

Share Button

Czytaj również

Fot. Flickr/Петро Порошенко

Komisja Europejska rekomenduje rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z Ukrainą

Według KE, Ukraina wykonała 90% rekomendacji, co uzasadnia rozpoczęcie rozmów Równocześnie, według oceny Komisji Europejskiej, …