czwartek, 17 Czerwiec, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Deszczyca: Polsko-ukraińska komisja ds. historycznych zbierze się w ciągu miesiąca
Андрій Дещиця. Фото: POLUKR.net / Андрій Поліковський
Андрій Дещиця. Фото: POLUKR.net / Андрій Поліковський

Deszczyca: Polsko-ukraińska komisja ds. historycznych zbierze się w ciągu miesiąca

Share Button

Komisja ds. historycznych na czele z wicepremierami Polski i Ukrainy – Piotrem Glińskim i Pawłem Rozenko ma zebrać się na obrady w ciągu najbliższego miesiąca – powiedział ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczyca. Trwają już prace nad przygotowaniem spotkania.

„Obecnie pracujemy nad przygotowaniem spotkanie wicepremiera Rozenko z ministrem Glińskim, którzy odpowiadają za kwestie historyczne w Polsce i na Ukrainie” – powiedział Andrij Deszczyca.

Według ambasadora, obie strony demonstrują „gotowość do pogłębiania współpracy i usunięcia barier pomiędzy Polską a Ukrainą w kwestiach historycznych”. Spotkanie ma odbyć się w ciągu najbliższego miesiąca, najprawdopodobniej w Polsce. Konkretna data ma zależeć od grafików obu wicepremierów.

Podczas spotkania w Charkowie 13 grudnia 2017 roku prezydenci Polski i Ukrainy uzgodnili podwyższenie poziomu prac komisji do rangi wicepremierów.

Na podstawie: ukrinform.ua, unian.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. Gaz system

Berlin: Ukraina powinna pozostać krajem tranzytowym dla gazu z Rosji

Według rzecznika niemieckiego rządu miejsce Ukrainy jako kraju tranzytowego ma pozostać niezagrożone także po uruchomieniu …