wtorek, 16 kwiecień, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Minister obrony Ukrainy z wizytą w Warszawie
Fot. mon.gov.pl,
Fot. mon.gov.pl,

Minister obrony Ukrainy z wizytą w Warszawie

Share Button

Stepan Połtorak, minister obrony Ukrainy przybył z wizytą do Warszawy. Szef ukraińskiego MON weźmie udział w jutrzejszych obchodach Święta Wojska Polskiego.

W pierwszym dniu wizyty w Warszawie ukraiński minister spotkał się z szefem Ministerstwa Obrony Narodowej RP, Antonim Macierewiczem. „Będziemy wspierali niepodległość Ukrainy w każdy możliwy sposób (…) Ukraina jest dla nas bardzo ważnym partnerem” – powiedział minister Macierewicz na konferencji prasowej po spotkaniu z szefem ukraińskiego Ministerstwa.

„Minister Połtorak przybył specjalnie dla uczczenia polskiej niepodległości, Bitwy Warszawskiej, tego wielkiego zwycięstwa jakie odnieśliśmy nad bolszewikami wspólnie, bo oddziały  ukraińskie walczyły wraz z wojskami polskimi” – dodał szef polskiego MON odwołując się wprost do rocznicy Bitwy Warszawskiej, która przypada 15 sierpnia.

Z kolei Stepan Połtorak przedstawił aktualną sytuację bezpieczeństwa na Ukrainie, w tym związaną z konfliktem na wschodzie kraju. Podziękował także za wsparcie strony polskiej, którego udziela Ukrainie od początku konfliktu z Rosją.

Rozmowy dotyczyły także realizacji wspólnych przedsięwzięć obronnych, w tym szkoleniowych i współpracy przemysłów zbrojeniowych.

W jutrzejszej defiladzie z okazji święta Wojska Polskiego weźmie udział poczet sztandarowy reprezentujący Siły Zbrojne Ukrainy.

Na podstawie: mon.gov.pl,

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Służba Przygraniczna Ukrainy: na razie nie widać koncentracji rosyjskich wojsk

Dowódca Państwowej Służby Przygranicznej odniósł się do doniesień o rosyjskich planach ofensywy Według ocen strony …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.