wtorek, 7 grudzień, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Paolo Alli: jesteśmy pewni, że Ukraina może wstąpić do NATO
Паоло Аллі й Андрій Парубій. Фото: rada.gov.ua
Паоло Аллі й Андрій Парубій. Фото: rada.gov.ua

Paolo Alli: jesteśmy pewni, że Ukraina może wstąpić do NATO

Share Button

Przebywający z wizytą w Kijowie przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli wezwał kraje zachodnie do większego wsparcia Ukrainy.

„Wzywam moich kolegów na Zachodzie by nie odwracali się od Ukrainy. Powinniśmy być cierpliwymi w tych relacjach: łatwo było wspierać Ukrainę po Euromajdanie, na fali rewolucyjnego entuzjazmu i wielkich oczekiwań, ale teraz uwaga poświęcana Ukrainie jest mniejsza – w tym czasie, gdy kraj ten potrzebuje pomocy, jak nigdy wcześniej. Ukraiński rząd, tak samo jak ukraiński naród powinny widzieć, że ich starania nie idą na marne” – powiedział Alli podczas spotkania z Andrijem Parubijem.

Szef Zgromadzenia Parlamentarnego NATO wyraził także przekonanie, że Ukraina w przyszłości stanie się członkiem NATO. „Trzeba jeszcze wiele zrobić na tej drodze, ale widzimy już teraz wielki postęp i jestem pewnien, że Ukraina będzie mogła dołączyć do Sojuszu” – powiedział polityk dodając, iż Zgromadzenie będzie robić wszystko, by pomóc w tym procesie.

Z kolei przewodniczący Rady Najwyższej Andrij Parubij powiedział, że w 2019 roku na Ukrainie może odbyć się posiedzenie Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Kwestia ta będzie rozpatrywana na posiedzeniu jesienią tego roku.

10 lipca br. Ukrainę ma odwiedzić sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg.

Na podstawie: rada.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. twitter.com/dmytrokuleba

Szef MSZ Ukrainy: decyzja o agresji na Ukrainę leży „na stole” w Rosji

Według szefa MSZ Ukrainy Rosja poważnie rozważa możliwość otwartej agresji na Ukrainę, chociaż jak na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.