poniedziałek, 25 październik, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Dwóch uczestników prowokacji k. Lwowa usłyszało wyroki skazujące
Фото: vk.com/govarta1
Фото: vk.com/govarta1

Dwóch uczestników prowokacji k. Lwowa usłyszało wyroki skazujące

Share Button

Sąd rejonowy w Żółkwi w obwodzie lwowskim skazał dwóch organizatorów i uczestników blokady trasy Lwów-Rawa Ruska, która miała miejsce 29 marca br.

Obaj osądzeni, jak wynika z uchwały sądu, 19 i 20 marca 2017 roku przyjęli propozycję zorganizowania masowego, nielegalnego zgromadzenia w celu zablokowania drogi na terenie obwodu lwowskiego, w tym rekrutację uczestników w liczbie 100-150 osób w zamian za wynagrodzenie 1200 dolarów. Wobec faktu, iż nie byli w stanie samodzielnie zebrać odpowiedniej liczby uczestników, włączyli do działań jeszcze jedną osobę, która otrzymała wynagrodzenie w wysokości 400 dolarów.

26 marca organizatorzy otrzymali dokładny plan przeprowadzenia działań, ze wskazaniem konkretnego miejsca, tj. trasy M-09 Lwów-Rawa Ruska, z zaznaczeniem dokładnego miejsca i sposobu rozmieszczenia uczestników, ich liczby, lokalizacji plakatów, banerów, itp.

W dniu realizacji zlecenia, 29 marca, organizatorzy zebrali uczestników w liczbie ok. 80 osób na ul. Wynnyczenka we Lwowie, skąd wyjechali dwoma autobusami na miejsce akcji. Jeszcze 50 osób zostało dostarczonych na miejsce przez trzeciego z organizatorów.

Sąd zakwalifikował te działania jako masowe naruszenie porządku publicznego. Obaj organizatorzy przyznali się do winy i zgodzili się na dobrowolne poddanie karze w postaci opłacenia grzywny w wysokości 850 UAH (ok. 125 PLN).

Na podstawie: reyestr.court.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. Andrij Polikowskij, polukr.net

W grudniu Ukrzaliznicja uruchomi dodatkowe połączenia z Lwowa

Koleje Ukraińskie planują zmiany w rozkładzie jazdy pod koniec bieżącego roku. Mają się pojawić także …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.