wtorek, 24 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Donald Trump: Rosja powinna przestać destabilizować Ukrainę
Fot. prezydent.pl
Fot. prezydent.pl

Donald Trump: Rosja powinna przestać destabilizować Ukrainę

Share Button

Podczas przemówienia w Warszawie prezydent USA odniósł się do polityki Rosji i wezwał Moskwę do zaprzestania destabilizowania Ukrainy.

„Rosja powinna przestać destabilizować Ukrainę i wspierać reżimy takie jak w Syrii czy Iranie” – powiedział Donald Trump podczas wystąpienia na Placu Krasińskich w centrum Warszawy. Dodał, że oczekuje, że Rosja włączy się w budowę świata opartego na wartościach.

Sytuacja na wschodzie Ukrainy i stan bezpieczeństwa w Europie Środkowej i Wschodniej były jednym z głównych tematów rozmów pomiędzy prezydentami Polski i Stanów Zjednoczonych. Andrzej Duda i Donald Trump przeprowadzili rozmowę w cztery oczy, a następnie wzięli udział w szczycie przywódców Trójmorza – krajów UE położonych pomiędzy morzami: Bałtyckim, Czarnym i Adriatyckim.

Podczas wizyty prezydenta USA w Warszawie mowa była także o zwiększaniu niezależności energetycznej krajów regionu, m.in. dzięki dostawom gazu skroplonego z USA, który miałby trafiać do Europy Środkowej za pośrednictwem m.in. polskiego terminalu LNG w Świnoujściu. Gaz ten mógłby być potem eksportowany z Polski m.in. na Ukrainę.

Na podstawie: eurointegration.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. prezydent.pl

Andrzej Duda: najlepsze zakończenie wojny to zwycięstwo Ukrainy

Prezydent RP odniósł się do toczącego się konfliktu w wywiadzie dla dziennika Polska the Times …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.