środa, 1 grudzień, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Andrij Parubij wezwał USA do przekazania Ukrainie „broni śmiercionośnej”
Фото: rada.gov.ua
Фото: rada.gov.ua

Andrij Parubij wezwał USA do przekazania Ukrainie „broni śmiercionośnej”

Share Button

Przebywający z wizytą w USA przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy wezwał władze USA do wzmocnienia sankcji wobec Rosji oraz przekazania Ukrainie „broni zabijającej”. 

Andrij Parubij spotkał się m.in. z przedstawicielami Departamentu Stanu i Departamentu Obrony. Podczas spotkań omówiono możliwości i perspektywy rozwoju współpracy dwustronnej, zwłaszcza w kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Strona ukraińska występuje z inicjatywą podpisania porozumienia pomiędzy Waszyngtonem i Kijowem dotyczącego współpracy i gwarancji bezpieczeństwa.

„Ukraińscy żołnierze na Donbasie bronią nie tylko Ukrainy, ale także bezpieczeństwa wolnego świata. Dla Ukrainy kwestia otrzymania broni śmiercionośnej to kwestia istotnego wsparcia” – powiedział przewodniczący Rady Najwyższej. Wezwał również amerykański Kongres do wzmocnienia sankcji nałożonych na Rosję, jeśli nadal będzie ona odmawiać poszanowania integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy. „Rosyjski agresor jest globalnym zagrożeniem dla całego świata. Dopóki Rosja nie zaprzestanie swojej polityki, należy utrzymać i wzmocnić sankcje” – podkreślił Parubij.

Na podstawie: rada.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej. Operacja Silne Wsparcie. Fot. Wojska Obrony Terytorialnej.

Rosja i jej wielka gra – wymiar militarny

Działania Federacji Rosyjskiej wobec krajów Europy Środkowo i Wschodniej, realizowane w celu ugruntowania swoich wpływów, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.