piątek, 20 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Kanada może otworzyć rynek broni dla Ukrainy
Міністр оборони Канади Харджит Саджан. Фото: polukr.net
Міністр оборони Канади Харджит Саджан. Фото: polukr.net

Kanada może otworzyć rynek broni dla Ukrainy

Share Button

Kolejnym krokiem w rozwoju relacji pomiędzy Ukrainą i Kanadą powinno stać się otwarcie możliwości zakupu broni – powiedział minister obrony Kanady, Hardżit Sadjan.

„Relacje pomiędzy Ukrainą i Kanadą są unikalnymi. Podpisanie porozumienia ws. obronności pozwoli nam prowadzić o wiele bardziej gruntowne i przedmiotowe dyskusje na różne tematy” – powiedział kanadyjski minister. W jego ocenie, kolejnym krokiem powinno stać się otwarcie możliwości zakupu broni przez Ukrainę.

Umowa o współpracy została podpisana w poniedziałek, 3 kwietani, w Ottawie przez ministrów obrony Kanady i Ukrainy. „To ważny dokument, który pozwoli na ułożenie praktycznych relacji i nawiązanie kontaktów pomiędzy przedstawicielami firm zbrojeniowych z Ukrainy i Kanady, co polepszy wyposażenie Sił Zbrojnych Ukrainy w nowoczesny sprzęt i uzbrojenie” – powiedział szef ukraińskiego resortu obrony, Stepan Połtorak.

Wpisanie Ukrainy na listę Automatycznej kontroli broni palnej (ang. Automatic Firearms Country Control List) pozwoli na zaky uzbrojenia w kanadyjskich firmach przez podmioty z Ukrainy.

Na podstawie: ukrinform.ua, facebook.com/Степан Полторак, mil.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. Reuters

Obrońcy huty Azowstal zostali ewakuowani na tereny tymczasowo okupowane przez Kreml – Prokurator Generalny Rosji chce ich osądzenia

Kolejna trudna noc dla Ukrainy. Ukraińskich wojskowych, którzy bronili huty Azowstal w Mariupolu, wywieziono z …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.