niedziela, 28 Listopad, 2021
pluken
Home / Wiadomości / W Warszawie odbyło się spotkanie grupy międzyparlamentarnej Polski, Litwy i Ukrainy
Фото: facebook.com/ostap.kryvdyk
Фото: facebook.com/ostap.kryvdyk

W Warszawie odbyło się spotkanie grupy międzyparlamentarnej Polski, Litwy i Ukrainy

Share Button

Podczas posiedzenia Międzyparlamentarnej Grupy Litwa-Polska-Ukraina przyjęto oświadczenie ws. poparcia inicjatyw podobnych do „Planu Marshalla”, które mają na celu wsparcie inwestycji na Ukrainie.

Posiedzenie odbyło się w dniach 27-28 marca z udziałem szefów parlamentów: przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy, Andrija Parubija, marszałka Sejmu Litwy Wiktorasa Prancketisa i marszałka Senatu RP, Stanisława Karczewskiego.

„Grupa popiera międzynarodowe inicjatywy zbliżone w swoim duchu do Planu Marshalla, których celem jest wsparcie inwestycji i pomoc gospodarce Ukrainy, jak również wsparcie ukraińskich reform” – napisano w dokumencie podsumowującym spotkanie. Wyrażono także wsparcie dla działań mających na celu zabezpieczenie suwerenenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz pitępioni działania Rosji i eskalację działań na Donbasie.

Członkowie Grupy Międzyparlamentarej zwrócili również uwagę na sytuację na Białorusi i wezwali władze teggo kraju do zwolnienia wszystkich zatrzymanych w czasie akcji protestu w ubiegłym tygodniu.

Podczas wizyty w Warszawie przewodniczący Rady Najwyższej Andrij Parubij złożył kwiaty na grobach żołnierzy Ukraińskiej Armii Ludowej pochowanych na cmenatrzu na warszawskie Woli.

Na podstawie: rada.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. mvs.gov.ua

Szef MSZ Ukrainy: nie ma żadnego kryzysu migracyjnego na Białorusi

Według Dmytro Kuleby Rosja jest odpowiedzialna za działania hybrydowe z wykorzystaniem gazu, uchodźców i propagandy. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.