sobota, 23 wrzesień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina przeprowadziła kolejne teksty systemu rakietowego Olcha
Fot. rnbo.gov.ua
Fot. rnbo.gov.ua

Ukraina przeprowadziła kolejne teksty systemu rakietowego Olcha

Share Button

We wtorek, 21 marca zostały przeprowadzone kolejne próbne odpalenia pocisków rakietowych opracowywanych w ramach projektu „Olcha”/”Wilcha”.

Według obecnego podczas strzelań rakietowych szefa RNBO, Ołeksandra Turczynowa podczas wtorkowego testu sprawdzono pociski przy ich maksymalnym zasięgu, a wszystkie odpalenia zakończyły się powodzeniem. „Od czwartego kwartału 2016 roku Siły Zbrojne Ukrainy otrzymują dostawy nowych pocisków, zdolnych wykonywać wszystkie zadania bojowe” – powiedział Turczynow.

Pociski o kalibrze 300 mm, odpalane z wyrzutni identycznych z rosyjskimi zestawami „Smiercz”, mają mieć zasięg do 300 km. Docelowo, nowe zestawy mają zostać umieszczone na ukraińskich podwoziach produkowanych przez firmę „KrAZ” – jak na razie próbne odpalenia realizowane są z poradzieckich pojazdów MAZ-543M, będących standardowym podwoziem dla zestawów rakietowych 9K58 „Smiercz”.

Na podstawie: mil.in.ua

Share Button

Czytaj również

Pocisk zestawu Neptun / Fot. Defence Express

Ukraińska armia atakuje kolejne cele na Krymie

Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało o atakach na dwa kolejne okręty na Morzu Czarnym oraz na …

2 comments

  1. Nie jest to kopia artykułu z 30.09.2016 – od tego czasu przeprowadzono kilka kolejnych testów, ten o którym mowa w artykule miał miejsce 21.03.2017 o czym informuje RNBO: http://www.rnbo.gov.ua/news/2726.html

    Dezinformacja strony rosyjskiej w tym temacie nas nie interesuje 🙂

  2. Przecież to kopia artykułu z 30 września 2016.
    http://www.defence24.pl/459870,olcha-ukrainski-nastepca-wyrzutni-smiercz-trwaja-testy-wideo

    Za generalnym konstruktorem zakładu „SPŁAW” Nikołajem Makarowiec:
    Jużnoje” do tej pory jest to jedyne ukraińskie biuro konstrukcyjne, które może produkować pociski, ale obecnie nie może tworzyć pocisków kalibru 300 mm. Nie posiada sprzętu, na którym można wykonać korpus rakiety lub dyszę o średnicy dwóch metrów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.