sobota, 25 czerwiec, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Szefowie MSZ Polski i Ukrainy zainaugurowali Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa
Фото: twitter.com/MFA_Ukraine
Фото: twitter.com/MFA_Ukraine

Szefowie MSZ Polski i Ukrainy zainaugurowali Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa

Share Button

15 marca w Warszawie Witold Waszczykowski i Pawło Klimkin wzięli udział w otwarciu VI sesji Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa.

„Rozpoczynając obrady w nowym składzie Forum, razem z moim bliskim przyjacielem, ministrem Witoldem Waszczykowskim jesteśmy przekonani, że nie ma alternatywy dla polsko-ukraińskiego partnerstwa strategicznego. I bez tego partnerstwa nie ma przyszłości dla projektu europejskiego, który jest naszym wspólnym interesem” – powiedział Pawło Klimkin.

Szef MSZ Ukrainy odniósł się również do aktów wandalizmu, które miały miejsce w ostatnim czasie na Ukrainie i w Polsce wobec miejsc pamięci historycznej obu narodów. „Obie strony rozumieją źródło tych prowokacji i pracują nad tym, by stworzyć efektywny mechanizm przeciwdziałania. Przykładem wspólnych działań jest odbudowa pomnika w Hucie Pieniackiej oraz działania na rzecz zwiększenia ochrony takich miejsc” – powiedział Klimkin dodając, że Forum nie powinno unikać trudnych pytań i kwestii bolesnych dla obu krajów, także związanych z historią.

W Polsko-Ukraińskim Forum Partnerstwa uczestniczą naukowcy, politolodzy, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych i ośrodków analitycznych.

Przebywający z wizytą w Polsce minister spraw zagranicznych Ukrainy ma spotkać się także z prezydentem RP Andrzejem Dudą, marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim oraz ministrem w Kancelarii Prezydenta, Krzysztofem Szczerskim.

Na podstawie: twitter.com/PavloKlimkin, twitter.com/MFA_Ukraine, nv.ua/ukr

Share Button

Czytaj również

Fot. prezydent.pl

Ukraina została partnerem inicjatywy Trójmorza

W Rydze trwa spotkanie liderów 12 krajów – członków inicjatywy Trójmorza i Ukrainy, którą zdalnie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.