czwartek, 25 kwiecień, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Szef MSW Ukrainy: zapewniliśmy bezpieczeństwo polskim przedstawicielstwom
Арсен Аваков. Фото POLUKR.net / Андрій Поліковський
Арсен Аваков. Фото POLUKR.net / Андрій Поліковський

Szef MSW Ukrainy: zapewniliśmy bezpieczeństwo polskim przedstawicielstwom

Share Button

Minister Spraw Wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow powiedział, że polskim przedstawicielstwom dyplomatycznym została zapewniona pełna ochrona na terytorium Ukrainy w reakcji na wydarzenia z Łucka.

„Trzeba pamiętać, że jesteśmy w stanie wojny z Rosją i możliwe są prowokacje. Nie należy nadawać im przesadnie dużego znaczenia. W Polsce, w Rosji i u nas korzystają na tym siły destruktywne” – powiedział minister spraw wewnętrznych Ukrainy podczas konferencji prasowej.

Ostrzał budynku polskiego konsulatu z 29 marca został zakwalifikowany przez ukraińskich śledczych jako atak terrorystyczny. W związku z tym zamknięto do odwołania wszystkie polskie konsulaty na terytorium Ukrainy.

W związku z zaistniałą sytuacją ochronę polskich placówek dyplomatycznych wzmocniono, m.in. dodatkowymi siłami Policji oraz żołnierzami Gwardii Narodowej Ukrainy. Ochronę wzmocniono także wokół placówek dyplomatycznych i konsularnych innych państw. Działania ochronne są koordynowane przez regionalne sztaby Centrum Antyterrosytycznego SBU.

Na podstawie: mvs.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua,

Ukraińska armia ostrzelała lotnisko na Krymie

Na zajęte przez Rosjan lotnisko Dżankoj spadły prawdopodobnie pocisko ATACMS. Lokalne media społecznościowe poinformowały o …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.