środa, 10 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Konsulat RP w Łucku ostrzelano z granatnika
Фото: volynpost.com
Фото: volynpost.com

Konsulat RP w Łucku ostrzelano z granatnika

Share Button

W nocy z wtorku na środę nieznani sprawcy ostrzelali budynek konsulatu RP w Łucku. Budynek został uszkodzony, nikt nie został poszkodowany.

Według wstępnych ustaleń organów śledczych wybuch, który spowodował uszkodzenie dachu budynku konsulatu był spowodowany ostrzałem z granatnika lub podobnej broni. Polski konsul Krzysztof Sawicki w komentarzu dla portalu „Rajon.Łuck” nazwał ostrzał atakiem terrorystycznym. „Ważne, że nikt nie został poszkodowany. Jeden odłamek uderzył 20 cm od okna zamieszkałego pomieszczenia. Kto strzelał – jak na razie nie wiadomo” – powiedział konsul.

Na miejscu ataku pracują przedstawiciele organów śledczych Policji i SBU.

Zdaniem szefa IPN Ukrainy, Wołodymyra Wiatrowycza, „prowokacje wchodzą na nowy, niebezpieczny poziom”. „Uderzono nie tylko w sam budynek, ale i w relacje polsko-ukraińskie. Znowu z wykorzystaniem historii: słowa „atak”, „Wołyń” w tym kontekście powinny zaniepokoić co najmniej tak samo jak sam fakt ostrzału” – napisał Wiatrowycz na Facebooku. Również ambasador RP na Ukrainie Jan Piekło stwierdził, że to „kolejny etap” prowokacji po „terrorozmie cmentarnym”.

Na podstawie: volynpost.com, lutsk.rayon.in.ua, facebook.com/volodymyr.viatrovych

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Na Krymie doszło do wybuchów na lotnisku wojskowym

Na terenie okupowanego przez Rosję Półwyspu doszło do kilkunastu eksplozji, co najmniej kilka osób zginęło …

2 comments

  1. Jeśli mowa o spotkaniu Polsko-Ukraińskiego Forum Historyków, to informacja o tym jest na naszym portalu: http://www.polukr.net/uk/blog/2017/03/iv-polsko-ukrayinskij-forum-istorikiv-rozpochav-robotu-v-krakovi/ wkrótce także w j. polskim

  2. Inny temat. 27 marca miało być Forum Polsko-Ukraińskie w Krakowie. Nic nikt nie pisze o tym. Odwołano ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.