czwartek, 25 kwiecień, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Ambasador UE omówił kwestie reżimu bezwizowego dla Ukrainy
Посол Європейського Союзу Хьюг Мінгареллі . Фото: twitter.com/AvakovArsen
Посол Європейського Союзу Хьюг Мінгареллі . Фото: twitter.com/AvakovArsen

Ambasador UE omówił kwestie reżimu bezwizowego dla Ukrainy

Share Button

Już za kilka miesięcy Ukraińcy będę mogli jeździć do krajów UE bez wiz – poinfmorwał ambasador UE na Ukrainie, Hugh Mingarelli.

Według ambasadora, Ukraina była i jest nadal priorytetowym partnerem Unii Europejskiej. UE nadal ma zamiar wspierać władze w Kijowie w walce z korupcją, decentralizacji, reformie sądownictwa i działaniach na rzecz wolności mediów.

„Decyzja o wdrożeniu ruchu bezwizowego dla obywateli Ukrainy została już podjęta. Potrzeba jeszcze czasu dla procedur jej implementacji. Ale już za kilka miesięcy obywatele Ukrainy będą mogli odbywać krótkie podróże do UE bez wiz” – powiedział ambasador Mingarelli.

Ponadto, w 2017 roku szczególna uwaga ma zostać poświęcona kwestiom współpracy ekonomicznej. M.in. w Dniprze (d. Dniepropietrowsk) ma powstać centrum wsparcia przedsiębiorców, które ma ułatwiać ekspansję lokalnych firm na europejskie rynki. Z kolei na pomoc uchodźcom wewnętrznym z Donbasu ma zostać przeznaczona suma 9 mln euro.

Na podstawie: dnepr.glavnoe

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua,

Ukraińska armia ostrzelała lotnisko na Krymie

Na zajęte przez Rosjan lotnisko Dżankoj spadły prawdopodobnie pocisko ATACMS. Lokalne media społecznościowe poinformowały o …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.