środa, 6 lipiec, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Żołnierze LITPOLUKRBRIG biorą udział w biegu na 10 km z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Żołnierze LITPOLUKRBRIG biorą udział w biegu na 10 km z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Share Button

W dniu 10 listopada 2016 roku żołnierze z Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej LITPOLUKRBRIG wzięli udział w biegu na 10 km z okazji Święta Niepodległości. Zawody zostały przeprowadzone w Międzynarodowym Centrum Szkolenia Misji Pokojowych i Bezpieczeństwa (IPSC) niedaleko Starzysk (obwód lwowski). Organizatorem przedsięwzięcia byli żołnierze z 6 Brygady Powietrznodesantowej, biorący udział w misji szkoleniowej na Ukrainie.

Do sportowej rywalizacji stanęli żołnierze z Polski, Litwy, Ukrainy, Kanady i Stanów Zjednoczonych przebywający obecnie na Ukrainie w ramach udziału w szkoleniu i ćwiczeniach. Starszy Oficer Narodowy ppłk Dariusz Czekaj przypomniał, że tego typu spotkania pokazują jedność i solidarność w osiągnięciu wspólnego celu.

„Jesteśmy zaszczyceni, że Narodowe Święto Niepodległości możemy celebrować wspólnie z naszymi partnerami. Warte podkreślenia jest to, że dwa pierwsze miejsca zajęli przedstawiciele Wojska Polskiego z LITPOLUKRBRIG. Niemniej jednak sam udział w zawodach jest najważniejszy. Chciałbym zaznaczyć, że nie jesteśmy tu by dzielić i eskalować konflikty, lecz by promować pokój” – zaznaczył ppłk Dariusz Czekaj.

Z okazji Święta Niepodległości polscy żołnierze z LITPOLUKRBRIG, batalionu dowodzenia Wielonarodowej Brygady oraz jednostek afiliowanych z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich na uroczystej zbiórce przyjęli najlepsze życzenia od zaproszonych gości biorących udział w ćwiczeniu MAPLE ARCH 16.

Ołeksandr Gain

Źródło: Biuro Prasowe LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Anthony Blinken, sekretarz stanu USA \\ Fot. rp.pl

Blinken: Rosja już przegrała wojnę z Ukrainą

Sekretarz stanu USA zapowiedział także dalsze wsparcie dla Kijowa „Ukraińcy bronią się z niesamowitą odwagą, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.