sobota, 25 wrzesień, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Organizacje pozarządowe z Polski wzywają Holandię do ratyfikacji umowy z Ukrainą
Fot. ukrinform.ua
Fot. ukrinform.ua

Organizacje pozarządowe z Polski wzywają Holandię do ratyfikacji umowy z Ukrainą

Share Button

Przedstawiciele grupy polskich organizacji pozarządzowych przekazali ambasadzie Holandii w Warszawie apel o podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą.

„Chcielibyśmy zwrócić się do społeczeństwa i władz Holandii o większe zrozumienie dla wyboru ukraińskiego społeczeństwa, jako że Majdan nie był pierwszym proeuropejskim zrywem Ukrainy” – powiedział jeden z autorów apelu, szef Związku Ukraińców w Polsce, Piotr Tyma. Dodał, że pierwsze proeuropejskie protesty miały miejsce jeszcze w 1990 roku, a za nimi poszły „Pomarańczowa Rewolucja” i „Rewolucja Godności”.

„Wzywamy holenderskie społeczeństwo do odrzucenia stereotypów i rosyjskiej propagandy, która przedstawia nieprawdziwy obraz sytuacji na Ukrainie” – dodał Piotr Tyma.

„Prosimy Was, byście poparli Umowę o stowarzyszeniu pomiędzy Ukraina i Holandią oraz dołączyli do grupy 27 krajów europejskich, które już wyraziły swoje pozytywne nastawienie do tej kwestii” – napisano w liście przekazanym zastępcy ambasadora Holandii w Warszawie, Rafaelowi van Kibed. Wyraził on nadzieję, że podczas kolejnego spotkania Rady UE w Brukseli w grudniu tego roku będzie podjęta pozytywna decyzja w tej sprawie.

Apel do władz Holandii podpisali przedstawiciele Związku Ukraińców w Polsce, Fundacji „Nasz Wybór”, Euromajdanu Warszawa, Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy, Związku Ukraińskich Studentów w Polsce, Polsko-Ukraińskiej Izby Handlowej, Społecznego Komitetu Solidarności z Ukrainą, Stowarzyszenia „Za wolną Rosję” oraz redakcji „Krytyki Politycznej”.

Na podstawie: ukrinform.ua

Zdjęcia i tekst w języku ukraińskim: ukrinform.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

S. Najew: Rosja może zacząć działania zbrojne w dowolnym momencie

Według dowódcy Operacji Sił Połączonych na Donbasie Rosja może w dowolnym momencie podjąć zakrojone na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.