sobota, 21 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła ustawę, która umożliwi wykorzystanie kredytowania z Polski
фото: rada.gov.ua
фото: rada.gov.ua

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła ustawę, która umożliwi wykorzystanie kredytowania z Polski

Share Button

W czwartek, 6 października, ukraiński parlament przyjął ustawę „O wniesieniu zmian do Zakonu (ustawy Ukrainy) „O budżecie państwowym Ukrainy na 2016 rok” w sprawie wykorzystania kredytu Rządu RP na warunkach pomocy wiązanej”.

Dokument zakłada zmiany w porządku wykorzystania kosztów kredytu o sumie 10 milionów hrywien, które zgodnie z założeniami umowy podpisanej z Polską mają zostać przeznaczone na realizację projektu rozbudowy przygranicznej infrastruktury drogowej i rozbudowę punktów przekraczenia granicy polsko-ukraińskiej.

Zgodnie z wprowadzonymi zmianami, na ten cel w ramach specjalnego funduszu rządu Ukrainy przeznaczono dodatkowo 10 mln hrywien. Z kolei 700 tysięcy UAH ma trafić do Państwowej Służby Przygranicznej Ukrainy, celem poprawy jej wyposażenia, m.in. w zakresie rozbudowy i modernizacji automatycznych systemów kontroli przygranicznej. Kredyt na ten cel opiewa łącznie na 7 mln euro.

W ramach udzielonego kredytu, Państwowa Agencja Drogowa oraz Ministerstwo Finansów Ukrainy otrzymają na realizację projektów w założonych obszarach odpowiednio 68 i 25 mln euro.

Kredyt w łącznej wysokośc 100 mln euro na okres 30 lat został udzielony stronie ukraińskiej na mocy umowy międzyrządowej podpisanej 9 września 2015 roku.

Na podstawie: iportal.rada.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. Andrij Sadowyj/ zaxid.net

Na Cmentarzu Orląt we Lwowie odkryto rzeźby lwów

Wcześniej rzeźby znajdowały się w drewnianych skrzyniach po tym, jak w 2015 roku pojawiły się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.