czwartek, 18 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Kadra oficerska LITPOLUKRBRIG uczestniczyła w Końcowej Konferencji Planistycznej przed ćwiczeniem „Maple Arch 16”
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Kadra oficerska LITPOLUKRBRIG uczestniczyła w Końcowej Konferencji Planistycznej przed ćwiczeniem „Maple Arch 16”

Share Button

Przedstawiciele Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady udali się do Lwowa na Ukrainie aby wziąć udział w Końcowej Konferencji Planistycznej przed ćwiczeniem „Maple Arch 16”.

W trakcie konferencji przedyskutowano szczegóły ćwiczenia, które odbędzie się już wkrótce, w listopadzie 2016 roku. LITPOLUKRBRIG będzie sprawować obowiązki dowództwa wyższego szczebla i dowodzić ukraińskim batalionem powietrznodesantowym w ramach zaplanowanych działań. W związku z tym, uczestnicy wizyty dokonali przeglądu infrastruktury głównego terenu ćwiczeń „Maple Arch”, którym jest Międzynarodowe Centrum Utrzymania Pokoju i Bezpieczeństwa w Jaworowie koło Lwowa.

Ćwiczenie „Maple Arch” prowadzone jest od kilku lat na poligonach Litwy, Polski i Ukrainy.

“Maple Arch 16″ pozwala nam na przećwiczenie i synchronizację procedur z ukraińskim batalionem przeciwdesantowym. Dla nas to dobra okazja aby spotkać się z naszą podległą jednostką w warunkach poligonowych i sprawdzić gotowość do prowadzenia szeregu misji i operacji” – podsumował to przedsięwzięcie płk Zenon Brzuszko, dowódca LITPOLUKRBRIG.

Ołeksandr Gain, LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.