sobota, 2 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Unia Europejska i Dania pomogą w walce z korupcją na Ukrainie
Фото: slovoidilo.ua
Фото: slovoidilo.ua

Unia Europejska i Dania pomogą w walce z korupcją na Ukrainie

Share Button

16 września komisarz UE ds. polityki sąsiedztwa i rozszerzenia UE Johannes Hahn i minister spraw zagranicznych Danii Kristian Jensen ogłosili nowy program, który ma na celu wspieranie działań na rzecz walki z korupcją na Ukrainie.

Program ma budżet 16 mln euro, a jego założenia mają zostać opublikowane po spotkaniach z przedstawicielami ukraińskich struktur i organizacji zajmujących się walką z korupcją. Wsparcie w ramach tej inicjatywy obejmuje m.in. organizację konsultacji i warsztatów mających na celu podwyższenie kompetencji strony ukraińskiej w walce z korupcją. Część wsparcia zostanie przekazana także na rzecz organizacji społeczeństwa obywatelskiego i mediów, które zajmują się w swojej działalności walką z korupcją.

Program będzie realizować Duńska agencja ds. rozwoju międzynarodowego (DANIDA) przy wsparciu misji konsultacyjnej UE na Ukrainie, a do działań w jego ramach mogą zostać zaproszone także inne kraje z regionu Europy Środkowej i Wschodniej.

Na podstawie: facebook.com/EUDelegationUkraine

Share Button

Czytaj również

Fot. Flickr/Петро Порошенко

Komisja Europejska rekomenduje rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z Ukrainą

Według KE, Ukraina wykonała 90% rekomendacji, co uzasadnia rozpoczęcie rozmów Równocześnie, według oceny Komisji Europejskiej, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.