piątek, 14 Maj, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina planuje rozszerzyć import żywności do Polski
Джерело: ukrainian-food.org
Джерело: ukrainian-food.org

Ukraina planuje rozszerzyć import żywności do Polski

Share Button

W dniach od 12 do 14 września Ukraińska Rada ds. Eksportu Żywności (Ukrainian Food Export Board) wspólnie ze Stowarzyszeniem Ukraińskiego Biznesu w Polsce organizują misję handlową w Warszawie.

Misja odbędzie się pod patronatem Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, a w spotkaniu weźmie udział ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczyca.

„Widzimy zainteresowanie polskich konsumentów produktami przemysłu cukierniczego, olejem słonecznikowym, makaronami, sosami, napojami alkoholowymi i bezalkoholowymi. Ukraińskie produkty mają wysoką jakość przy niskiej cenie, dlatego jesteśmy pewni ich sukcesu” – zaznacza kierownik Ukrainian Food Export Board Bohdan Szapował.

W ramach misji handlowej odbędzie sie Forum Bizneswe Polska-Ukraina. Wezmą w nim udział przedstawiciele kilkunastu ukraińskich firm, których produkcja jest już obecna na polskim rynku. W ramach Forum odbędzie się m.in. dyskusja pt. „Relacje handlowo-ekonomiczne pomiędzy Ukrainą a Polską”, jak rónież spotkania w formacie B2B z przedstawicielami sieci handlowych i polskimi importerami takimi jak Intellect Management, SWEETS UNITED, Drei Achtel.

Opublikowano w ramach partnerstwa informacyjnego.

Share Button

Czytaj również

Fot. premier.gov.pl

Polska zwołuje spotkanie Grupy V4 wobec działań Rosji

Premier RP Mateusz Morawiecki zainicjował spotkanie krajów Grupy Wyszehradzkiej w związku z działaniami Rosji i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.