poniedziałek, 27 czerwiec, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina nie uznaje wyników wyborów do rosyjskiej Dumy na Krymie
Фото: kremlin.ru
Фото: kremlin.ru

Ukraina nie uznaje wyników wyborów do rosyjskiej Dumy na Krymie

Share Button

Ukraińskie MSZ opublikowało oświadczenie, z którego wynika, iż Ukraina uznaje za nielegalne wybory do Dumy Państwowej, które zostały przeprowadzone na okupowanym przez Rosję Krymie.

„Ukraina potępia organizację głosowania do Dumy Państwowej przez Federację Rosyjską na terytorium tymczasowo okupowanych: Autonomicznej Republiku Krymu oraz miasta Sewastopol” – napisano w oświadczeniu, wskazując, że jest to naruszenie prawa międzynarodowego.

MSZ Ukrainy zapowiedziało również, że przekaże partnerom międzynarodowym Ukrainy spis osób odpowiedzialnych za organizację wyborów na Krymie dla celów włączenia ich do spisu osób objętych sankcjami gospodarczymi.

Wybory w Federacji Rosyjskiej odbyły się 18 września 2016 roku. Po podliczeniu ponad 93% głosów pierwsze miejsce zajmuje rządząca partia „Jedna Rosja” (343 mandaty, 76,22%). „Poparcie dla partii „Jedna Rosja” świadczy o zaufaniu Rosjan, oraz o tym, że ludzie chcą stabilności w społeczeństwie i systemie politycznym” – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin, komentując wstępne wyniki głosowania.

Uznania wyników wyborów na Krymie odmówiły zarówno Polska jak i Unia Europejska.

Na podstawie: mfa.gov.ua, kremlin.ru, cikrf.ru

Share Button

Czytaj również

Fot. prezydent.pl

Ukraina została partnerem inicjatywy Trójmorza

W Rydze trwa spotkanie liderów 12 krajów – członków inicjatywy Trójmorza i Ukrainy, którą zdalnie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.