niedziela, 4 grudzień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Balcerowicz i Miklosz zakończyli prace nad pakietem kluczowych refom
Fot. pl.wikipedia.org
Fot. pl.wikipedia.org

Balcerowicz i Miklosz zakończyli prace nad pakietem kluczowych refom

Share Button

Strategiczna grupa doradców ds. wsparcia reform na Ukrainie pod kierownictwem Leszka Balcerowicza i Iwana Miklosza zakończyła prace nad pakietem kluczowych reform i 15 września br. przekazała go prezydentowi i premierowi Ukrainy oraz deputowanym Rady Najwyższej. W skład grupy wchodzi łącznie 10 zagranicznych ekspertów.

Pakiet reform został stworzony na bazie planu działań rządu i innych przyjętych już dokumentów programowych. Składa się z zestawu propozycji, zwłaszcza w zakresie polityki finanowej i fiskalnej, działań mających na celu ograniczenie korupcji, przyśpieszenia rozwoju sektora MŚP, przebudowy struktur administracji.

„Do pakietu reform wprowadzono propozycje co do struktury i procedur zmian w administracji: decentralizacji, e-administracji, reformy systemu sądowniczego, działań antykorupcyjnych, a także w zakresie deregulacji, prywatyzacji, demonopolizacji, reformy sektora energetycznego – w tym zwłaszcza rynku gazu, jak również w zakresie zmian w systemie ochrony zdrowia” – napisano w oświadczeniu dla mediów.

Oficjalna prezentacja pakietu reform ma odbyć się za około dwa tygodnie.

Na podstawie: interfax.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Ukraina powraca także instytucjonalnie do Chersonia

11 listopada Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły miasto Chersoń spod okupacji rosyjskiej. Armia rosyjska pod naciskiem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.