środa, 12 Maj, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Marcin Święcicki: rezolucja Sejmu ws. Wołynia była niepotrzebnym krokiem
Fot. pl.wikipedia.org
Fot. pl.wikipedia.org

Marcin Święcicki: rezolucja Sejmu ws. Wołynia była niepotrzebnym krokiem

Share Button

Zdaniem posła Platformy Obywateskiej Marcina Święcickiego uchwalona przez Sejm w piątek, 22 lipca, rezolucja ws. ludobójstwa na Wołyniu była niepotrzebnym krokiem.

„Uważam, że ta rezolucja nie jest potrzebna. Oczywiście, że trezba oddać cześć ofiarom, dbać o ich pochówek, ale lepiej robić to wspólnie ze stronę ukraińską niż osobno” – powiedział Święcicki w komentarzu dla agencji Ukrinform.

Zdaniem posła również dla ustanowienia Dnia Pamięci ofiar Wołynia nie było potrzebne ustanawianie rezolucji z użyciem terminu ludobójstwa. Z kolei brak takiej uchwały w żaden sposób nie ograniczałby możliwości pracy IPN-u, który może nadawać taką kwalifikację popełnianym zbrodniom, co zresztą miało miejsce w przeszłości.

Zdaniem Marcina Święcickiego przyjęcie uchwały przez Sejm nie polepszy relacji polsko-ukraińskich, a w tej chwili jakakolwiek eskalacja nie jest pożądaną. „Lepiej nie robić niczego nadzwyczajnego i przeczekać sytuację” – powiedział Święcicki.

Na podstawie: ukrinform.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Rosja proponuje nowe spotkanie „czwórki normandzkiej”

Przedstawiciel prezydenta Rosji ds. Donbasu Dmytro Kozak zaproponował, aby doradcy przywódców krajów „czwórki normandzkiej” spotkali …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.