środa, 17 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / W. Balczun: nie będę biegał za korupcjonerami z siekierą
Войцех Бальчун. фото: i.wnp.pl
Войцех Бальчун. фото: i.wnp.pl

W. Balczun: nie będę biegał za korupcjonerami z siekierą

Share Button

Nowo wybrany kierownik „Ukraińskich kolei” Wojciech Balczun uważa, że w funkcjonowaniu ukraińskiego sektora kolejowego jest wiele pozytywnego, a główne problemy to słaby serwis i niska efektywność.

Wojciech Balczun zapowiedział przeprowadzenie audytu w przedsiębiorstwie, aby na bazie dokładnych i aktualnych informacji wypracować koncepcję dalszej pracy. Jego zdaniem reforma kolei to długotrwały proces, jednak możliwe jest także pokazanie szybkich rezultatów. Zapowiada także wykorzystanie w swojej pracy narzędzi, które były wcześniej stosowane w pracach w polskim sektorze kolejowym, m.in. w czasie reformowania PKP Cargo.

„W Polsce reformy udały się, gdyż udało nam się zebrać młodych, światłtych ludzi, którzy otwarcie patrzyli na świat, a także stare, doświadczone kadry, które nie bały się walczyć z negatywnymi zjawiskami” – powiedział Wojciech Balczun w wywiadzie dla portalu „Nowoje Wriemia”. „Nie jestem prokuratorem. Nie będę biegał z siekierą i szukał korupcjonerów. Spróbuję zrobić procedury bardziej otwartymi i przejrzystymi i w ten sposób usunąć mechanizmy korupcyjne” – powiedział Wojciech Balczun.

W skład „Ukraińskich Kolei” („Ukrzaliznicja”) wchodzi 6 regionalnych spółek i 140 innych przedsiębiorstw. „Ukrzaliznicja” obsługuje 60% przewozów towarowych i 38 pasażerskich na Ukrainie. Zatrudnia ponad 300 tys. pracowników.

Na podstawie: nv.ua/ukr

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua/ MO Turcji

W Turcji zakończono inspekcję pierwszego statku ze zbożem z Ukrainy

Pierwsza jednostka wioząca zboże z Ukrainy pokonała bezpiecznie szlak z Odessy do Stambułu. Sprawdzenia statku …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.