środa, 10 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Odessa: deputowanych Bloku Opozycyjnego nie wpuszczono do miasta
Fot. mvs.gov.ua
Fot. mvs.gov.ua

Odessa: deputowanych Bloku Opozycyjnego nie wpuszczono do miasta

Share Button

Deputowani do Rady Najwyższej Ukrainy z ramienia Bloku Opozycyjnego Jurij Bojko i Wadym Nowinskij nie zostali wpuszczeni do miasta i zostali zmuszeni do powrotu do Kijowa.

Obaj politycy wysiedli z samolotu na lotnisku w Odessie, jednak nie byli w stanie go opuścić wobec blokady zorganizowanej przez aktywistów Euromajdanu i oddziałów Samoobrony, którzy domagali się, by obaj deputowani opuścili Odessę. Po rozmowach pomiędzy przedstawicielami delegacji i aktywistami, obaj politycy powrócili do samolotu i odlecieli do Kijowa.

W Odessie odbyły się uroczystości związane z rocznicą zamieszek z 2014 roku, gdy w starciach prorosyjskich demonstrantów i aktywistów Euromajdanu zginęło około 50 osób. W związku z tym, w obawie przed powtórką zamieszek, do miasta skierowano wzmocnione siły Policji i Gwardii Narodowej Ukrainy. W miejscu starć sprzed dwóch lat kilkukrotnie ogłaszano fałszywe alarmy o podłożonych bombach.

Na podstawie: pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Brytyjski wywiad: Rosja nie jest w stanie prowadzić działań na kilku odcinkach jednocześnie

Według raportu brytyjskich służb wywiadowczych, rosyjskie dowództwo wojskowe stoi przed dylematem co do priorytetów działań …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.