środa, 10 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Jan Tombiński: Ukraina powinna przeprowadzić rzetelne śledztwo ws. wydarzeń w Odessie
Fot. ssu.gov.ua
Fot. ssu.gov.ua

Jan Tombiński: Ukraina powinna przeprowadzić rzetelne śledztwo ws. wydarzeń w Odessie

Share Button

Szef przedstawicielstwa UE w Kijowie, Jan Tombiński, stwierdził, iż Ukraina powinna przeprowadzić rzetelne śledztwo w sprawie tragicznych zamieszek w Odessie, które miały miejsce 2 maja 2014 roku.

„Ukraińskie władze powinny, zgodnie z rekomendacjami międzynarodowej grupy doradczej Rady Europy, przeprowadzic niezależne dochodzenie, a wszyscy odpowiedzialni powinni stanąć przed sądem” – napisał w oświadczeniu Tombiński.

Dotychczas zgromadzone przez międzynarodowych ekspertów materiały wskazują, iż winę za wydarzenia w Odessie w znacznej części ponosi Milicja, która nie reagowała na rozwój wypadków.

W związku z rocznicą zamieszek, w których zginęło około 50 osób w Odessie wdrożono wzmocnione środki bezpieczeństwa, a do miasta przybyły dodatkowe jednostki Policji i Gwardii Narodowej Ukrainy. W okolicach miejsca zamieszek sprzed dwóch lat, tj. Kulikowego Pola, znaleziono skrytkę z granatami, a w jednej z miejscowości koło Odessy – skład materiałów wybuchowych i granatnik przeciwpancerny.

Na podstawie: eurointegration.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Brytyjski wywiad: Rosja nie jest w stanie prowadzić działań na kilku odcinkach jednocześnie

Według raportu brytyjskich służb wywiadowczych, rosyjskie dowództwo wojskowe stoi przed dylematem co do priorytetów działań …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.