sobota, 21 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Balcerowicz i Miklosz omówili cele reform na Ukrainie
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua

Balcerowicz i Miklosz omówili cele reform na Ukrainie

Share Button

Leszek Balcerowicz, pełniący funkcję doradcy prezydenta Ukrainy oraz Iwan Miklosz, współprzewodniczący grupy doradców zagranicznych stwierdzili, że głównymi celami reform na Ukrainie powinno być umocnienie stabilności finansów, budżetu i systemu bankowego, a także skuteczna walka z korupcją.

Potrzebne są także nowe procedury formułowania budżetu, aby nie były potrzebne jego częste modyfikacje już w trakcie realizacji. Niezbędnym jest także ograniczenie wpływów oligarchów.

„Wzrost gospodarki będzie trwał tak długo, jak będą trwały reformy. A reformy powinny mieć wsparcie nie tylko rządu, ale także parlamentu” – powiedział Balcerowicz. Nadrzędnym celem reform powinno być polepszenie klimatu dla inwestycji, eliminacja korupcji, usprawnienie działalności sądów i wprowadzenie przejrzystości procedur, zwłaszcza prywatyzacji.

„Nasza rola to nie zastępowanie rządu czy innych organów państwa, ale pomoc w reformach, zapobieganie podejmowaniu złych decyzji i wspieranie dobrych inicjatyw” – powiedział Iwan Miklosz.

Na podstawie: president.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. Andrij Sadowyj/ zaxid.net

Na Cmentarzu Orląt we Lwowie odkryto rzeźby lwów

Wcześniej rzeźby znajdowały się w drewnianych skrzyniach po tym, jak w 2015 roku pojawiły się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.