piątek, 28 styczeń, 2022
pluken
Home / Wiadomości / We Wrocławiu trwa „Lwowski miesiąc”
фото: Wrocław Lwów / facebook.com
фото: Wrocław Lwów / facebook.com

We Wrocławiu trwa „Lwowski miesiąc”

Share Button
Fot. Wrocław Lwów / facebook.com
Fot. Wrocław Lwów / facebook.com

1 kwietnia w Wrocławiu rozpoczął się „Lwowski miesiąc”. W ciągu 30 dni polskie miasto odwiedzi ponad 300 ukraińskich artystów: poetów, prozaików, muzyków i intelektualistów reprezentujących różne środowiska.

„Po raz pierwszy w historii konkursu „Europejska stolica kultury” jego uczestnikiem stało się miasto spoza UE. Lwów będzie swego rodzaju bramą, przez którą Europa będzie mogła spojrzeć na Ukrainę poprzez sztukę i kulturę, a także przez bezpośredni kontakt” – opisują idee projektu jego organizatorzy.

Program wydarzeń powstał dzięki współpracy polskich i ukraińskich kuratorów wystawy. Składają się na niego wystawy, warsztaty, koncerty (ponad 30 ukraińskich zespołów), dyskusje, przedstawienia i pokazy filmów. Większa część z przedstawianych filmów będzie dostępna w polskiej wersji językowej lub z polskimi napisami. Przewidziany jest także program dla dzieci.

Główną lokalizacją „Lwowskiego miesiąca” jest Lwowska uliczka bezpośrednio przy wrocławskim rynku, gdzie pracuje centrum informacji turystycznej Lwowa, a tak lwowska kawiarnia.

Wśród wydarzeń zaplanowanych na najbliższy miesiąc znajdzie się m.in. dyskusja pt. „Lwów-Wrocław: dialog miast” z udziałem m.in. Tarasa Woźniaka, Karola Modzelewskiego i Jurija Andruchowycza.

Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na stronie: http://www.esk2016.lviv.ua/pl/

Na podstawie: esk2016.lviv.ua, city-adm.lviv.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

26 stycznia odbędzie się spotkanie w „formacie normandzkim”

W rozmowach wezmą udział doradcy do spraw politycznych z Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Według …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.