sobota, 3 grudzień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina będzie rozwijać technologie rakietowe
Fot. zik.ua
Fot. zik.ua

Ukraina będzie rozwijać technologie rakietowe

Share Button
Fot. zik.ua
Fot. zik.ua

W ocenie szefa RNBO Ołeksandra Turczynowa, Ukraina ma potencjał dla rozwijania technologii rakietowych, zarówno w sferze pokojowej jak i wojskowej.

„Mamy wszystko dla tego: i potencjał przemysłowo-techniczny, i kadrę naukową (…) mówimy zarówno o współpracy w sferze pokojowej, w tym zwłaszcza w ramach projektu budoyw rakiet typu „Zenit” jak i o technologoach rakietowych dla kompleksów wojskowych: morskich, powietrznych i naziemnych” – powiedział Turczynow.

Z kolei zastępca dowódcy ukraińskich wojsk lądowych, generał Wiaczesław Gorbiłow powiedział w wywiadzie dla Kanału 5, że Ukraina jak na razie posiada tylko jedną brygadę wojsk rakietowych.

„Jej stan jest dobry, jest gotowa do wykonywania zadań. Przebywa obecnie w rejonach wskazanych przez dowództwo” – powiedział generał. Dodał, że trwają prace nad tworzeniem ukraińskich kompleksów rakietowych, które wkrótce mają zastąpić wykorzystywane obecnie rakiety Toczka-U. Z kolei w latach 2016-17 planowana jest modernizacja systemów obrony przeciwlotniczej.

Na podstawie: unn.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Ukraina powraca także instytucjonalnie do Chersonia

11 listopada Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły miasto Chersoń spod okupacji rosyjskiej. Armia rosyjska pod naciskiem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.