poniedziałek, 6 luty, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Separatyści zapowiedzieli skasowanie wyborów
Джерело: fraza.ua
Джерело: fraza.ua

Separatyści zapowiedzieli skasowanie wyborów

Share Button
Fot. fraza.ua
Fot. fraza.ua

Przedstawiciele DNR i ŁNR zapowiedzieli podczas spotkania w Mińsku, że wybory do władz lokalnych w Donbasie zaplanowane wcześniej na 18 października zostają przeniesione na luty 2016 roku.

Prezydent Petro Poroszenko napisał na Facebooku, że skasowanie bezprawnych wyborów, które zagrażało wznowieniem działań wojennych i zerwaniem porozumień z Mińska to „efekt skoordynowanych działań Ukrainy i naszych partnerów podczas rozmów w Nowym Jorku i Paryżu”.

„To otwiera drogę do powrotu Donbasu do Ukrainy za pomocą wyborów w zgodzie z ukraińskim prawem, na mocy standardów OBWE i bez wojsk okupacyjnych” – dodał Poroszenko.

Według oświadczenia przedstawicieli DNR i ŁNR: Denisa Puszylina i Władysława Dejnego, wybory mają odbyć się 21 lutego 2016 roku.

Wcześniej przedstawiciele separatystycznych republik zapowiadali, że wybory odbędą się 18 października i 1 listopada. Z kolei strona ukraińska wyrażała obawy o wykonanie porozumień z Mińska w związku z takim obrotem spraw. Decyzje w tej sprawie zapadły po piątkowym spotkaniu liderów „normandzkiej czwórki” w Paryżu.

Na podstawie: facebook.com/darka.olifer, facebook.com/petroporoshenko, mfa.gov.by
Fot. fraza.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Stoltenberg: Rosja szykuje nową ofensywę

Sekretarz generalny NATO ocenił zamiary FR podcza wystąpienia w trakcie wizyty w Korei Poludniowej „Rosja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.