środa, 10 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / MSZ Ukrainy ostro skrytykowało rosyjskie wybory na Krymie
Fot. unn.com.ua
Fot. unn.com.ua

MSZ Ukrainy ostro skrytykowało rosyjskie wybory na Krymie

Share Button
p.klimkin
Fot. mfa.gov.ua

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy ostro zaprotestowało przeciwko decyzji rosyjskiej PKW na temat stworzenia okręgów wyborczych na Krymie dla przeprowadzenia wyborów deputowanych do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej.

„Kolejna próba Rosji na rozszerzenie swojego prawa narodowego na terytorium niepodległej Ukrainy jest poważnym naruszenie norm prawa międzynarodowego, prawa Ukrainy (…) jest to również wyzwaniem rzuconym nie tylko Ukrainie ale i całej społeczności międzynarodowej.”– zadeklarowało MSZ Ukrainy.

W komentarzu wyraźnie zaznaczono, że Ukraina nie uznaje tak zwanego „referendum” 16 marca 2014 roku, ani żadnych innych „wyborczych procesów”, które Rosja przeprowadza na tymczasowo okupowanym terytorium Krymu. Ukraina wzywa także inne państwa i organizacje międzynarodowe o nie uznawanie pseudowyborczych procesów oraz o powstrzymanie się od jakichkolwiek kroków, na przykład wysyłanie obserwatorów, co mogłoby by być postrzegane jako powód do legitymizacji nielegalnych wyborów.

Na podstawie: pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Brytyjski wywiad: Rosja nie jest w stanie prowadzić działań na kilku odcinkach jednocześnie

Według raportu brytyjskich służb wywiadowczych, rosyjskie dowództwo wojskowe stoi przed dylematem co do priorytetów działań …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.