wtorek, 25 styczeń, 2022
pluken
Home / Biznes / Amerykańska Izba Handlowa poparła uruchomienie systemu PayPal na Ukrainie
paypal

Amerykańska Izba Handlowa poparła uruchomienie systemu PayPal na Ukrainie

Share Button

paypalWpływowe stowarzyszenie biznesowe — Amerykańska Izba Handlowa na Ukrainie poparła pomysł uruchomienia systemu PayPal na Ukrainie.

Szef stowarzyszenia Andriej Gunder zwrócił się z oficjalnym pismem do NBU i Ministerstwa Gospodarki, w którym prosi o zniesienie regulacyjnych barier dotyczących pojawienia się systemu na rynku. W liście wymienione są również i inne międzynarodowe systemy, które z powodu ograniczeń regulacyjnych na razie nie mogą działać na Ukrainie— Apple Pay i Google Wallet, poinformowała strona ain.ua.

Pismo zostało napisane po spotkaniu 28 maja, w którym uczestniczyli przedstawiciele grupy utworzonej w celu pracy nad otwarciem systemu PayPal, złożonej z Działu Systemów Płatności NBU i komitetu American Chamber of Commerce. „NBU posiada już formalne pismo od Amerykańskiej Izby Handlowej i ma podstawę do rozpoczęcia zmian. Piłka jest teraz po stronie NBU” — powiedział inicjator powstania grupy ds. systemu PayPal Ilia Kenigshtein.

W piśmie mówi się o tym, że niedostępność PayPal i innych podobnych systemów utrudnia małym ukraińskim eksporterom pracę z zachodnimi rynkami.

Pełny teksty artykułu dostępny na portalu Wschodnik.pl

http://www.wschodnik.pl/biznes/item/995-amerykanska-izba-handlowa-poparla-uruchomienie-systemu-paypal-na-ukrainie.html

Share Button

Czytaj również

Войцех Бальчун. фото: i.wnp.pl

Wojciech Balczun szefem ukraińskich kolei

Wojciech Balczun, były prezes PKP Cargo zwyciężył w konkursie na dyrektora generalnego ukraińskich kolei państwowych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.