poniedziałek, 25 październik, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Sikorski: sankcje przedwczesne, należy najpierw wyjść z groźby bankructwa

Sikorski: sankcje przedwczesne, należy najpierw wyjść z groźby bankructwa

Share Button

KIJÓW. 12 grudnia. UNN. Polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział, że dyskusja o sankcjach wobec władz Ukrainy jest przedwczesna.

„Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić, to uchronić Ukrainę od bankructwa i eskalacji konfliktu. Zapytany, czy Unia Europejska będzie dążyć do nałożenia sankcji takich jak sankcje wobec władz Białorusi po ostatnich wydarzeniach w Kijowie powiedział: ” jest za wcześnie, by rozmawiać o sankcjach.”

Sikorski wezwał rząd i opozycję aby nadal szukały kompromisu. W jego opinii, Ukraina pozostaje na drodze do integracji z Unią Europejską. „To nie jest przelana krew w większej skali . Nie ma ofiar śmiertelnych , musimy zrobić wszystko, aby nie było przemocy i aby władze Ukrainy wróciły na drogę dialogu, zwłaszcza ze społeczeństwem, a po drugie – z Europą” – powiedział Sikorski .

Zauważył, że UE ma w swoim arsenale wiele instrumentów, zarówno pozytywnych jak i negatywnych, ale ich stosowanie będzie zależało od tego, co będzie się działo na Ukrainie.

„Pozytywne – możemy przyspieszyć rozmowy o zniesieniu wiz, zapewnić pomoc makroekonomiczną lub przekonać instytucje finansowe żeby to zrobiły. Instrumenty negatywne – jeśli władze zdecydowałyby się wdrożyć „bardzo twardy” scenariusz też są” – powiedział szef polskiego MSZ.

Źródło: UNN

http://www.unn.com.ua/uk/news/1283297-r-sikorskiy-naypershe-potribno-zakhistiti-ukrayinu-vid-bankrutstva-i-eskalatsiyi-konfliktu

Share Button

Czytaj również

Fot. Andrij Polikowskij, polukr.net

W grudniu Ukrzaliznicja uruchomi dodatkowe połączenia z Lwowa

Koleje Ukraińskie planują zmiany w rozkładzie jazdy pod koniec bieżącego roku. Mają się pojawić także …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.