wtorek, 18 Maj, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Sprawozdanie z misji Coxa i Kwaśniewskiego ws. Tymoszenko i Łucenki 9 stycznia

Sprawozdanie z misji Coxa i Kwaśniewskiego ws. Tymoszenko i Łucenki 9 stycznia

Share Button

KIJÓW, 4 stycznia, UNN. Misja Unii Europejskiej składająca się z byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego i byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Pata Coxa zajmująca sie sprawą byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko i byłego ministra spraw wewnętrznych Jurija Łucenko zakończyła w zeszłym roku swoją pracę, a 9 stycznia przewodniczący PE Martin Schulz otrzyma raport końcowy.

Sprawozdanie z misji zostało przekazane do Parlamentu Europejskiego w październiku ubiegłego roku. Prace misji zostały zawieszony na okres kampanii wyborczej na Ukrainie, a przywrócone po wyborach 28 października.

Członkowie misji Cox – Kwaśniewski odwiedzili Ukrainę 11 razy i za każdym razem spędzili wiele godzin na spotkaniach z przedstawicielami rządu, opozycji i zagranicznymi dyplomatami.”Muszę powiedzieć, że to bardzo wybitni europejscy politycy z dużym doświadczeniem życiowym, doświadczeniem politycznym, a tym szczególnie zaimponowali mi w ich działaniach mających pomóc naszemu krajowi i jednocześnie przyjąć wyważone i obiektywne stanowisko”- ocenił premier Ukrainy, Mykoła Azarow komentując działalność misji.

Źródło: UNN
Zdjęcie: pl.wikipedia.org

http://www.unn.com.ua/uk/news/1175023-dopovid-misiyi-koksa-kvasnyevskogo-u-spravakh-timoshenko-lutsenka-predstavlyat-9-sichnya

Share Button

Czytaj również

Fot. premier.gov.pl

Polska zwołuje spotkanie Grupy V4 wobec działań Rosji

Premier RP Mateusz Morawiecki zainicjował spotkanie krajów Grupy Wyszehradzkiej w związku z działaniami Rosji i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.