poniedziałek, 15 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Niemcy przekażą Ukrainie 25% swoich systemów Patriot
Fot. pravda.com.ua
Fot. pravda.com.ua

Niemcy przekażą Ukrainie 25% swoich systemów Patriot

Share Button

Według ministra obrony Niemiec jest to maksymalna możliwa pomoc dla Ukrainy

Wraz z dostawą trzeciego systemu Patriot, jaki ma wkrótce trafić na Ukrainę, Niemcy przekazą Ukrainie jedną czwartą swoich zasobów tego typu uzbrojenia. „Nie mamy możliwości aby przekazać więcej. Inne kraje, z pewnością, mogą również przekazać po jednym systemie” – zauważył minister obrony Niemiec, Boris Pistorius.

Według słów szefa resortu obrony, Niemcy mają również przekazać Ukrainie systemu szkoleniowe i rakiety dla „Patriotów”. Jest to wspólna inicjatywa Niemiec, Danii, Norwegii i Holandii. Trwają także rozmowy na temat zwiększenia produkcji amunicji do tego typu systemów w USA, choć, jak zauważa strona niemiecka, będzie wymagało to czasu.

Kolejny system Patriot ma trafić na Ukrainę z USA. Początkowo miała to być bateria, jaka jest rozmieszczona w Polsce, jednak ostatecznie najprawdopodobniej Ukraina otrzyma system z zasobów USA spoza Europy Środkowej.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …