środa, 29 maj, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Budanow: Rosja nie użyje broni atomowej po wejściu Ukrainy na Krym
Fot. pravda.com.ua/MO Ukrainy
Fot. pravda.com.ua/MO Ukrainy

Budanow: Rosja nie użyje broni atomowej po wejściu Ukrainy na Krym

Share Button

Według szefa Głównego Zarządu Wywiadu (HUR) Ministerstwa Obrony Ukrainy, Kiryło Budanowa, Rosja nie jest skłonna użyć broni atomowej nawet jeśli ukraińska armia wejdzie na Półwysep Krymski.

W ocenie Budanowa, rosyjska propaganda ma zdolności przedstawienia utraty Krymu jako „zwykłej straty”, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Chersonia, będącego w zeszłym roku największą zdobyczą w ramach „specjalnej operacji wojskowej”. Wycofanie się sił rosyjskich z tego miasta zostało praktycznie niezauważone przez rosyjskie kanały propagandowe i przedstawione jako faktyczny sukces strony rosyjskiej.

Wcześniej szef ukraińskiego wywiadu wojskowego zapowiadał wyzwolenie Krymu „w najbliższym czasie”, zarówno przy użyciu narzędzi wojskowych jak i dyplomatycznych.

Z kolei według analityków ISW, strona rosyjska może mieć problem z przygotowaniem się do działań kontrofensywnych Ukrainy. Wynika to m.in. z faktu, iż najlepsze jednostki wojsk powietrznodesantowych FR są już zaangażowane w działania ofensywne i obronne na różnych odcinkach. Problemami są także zmęczenie i dezorganizacja wielu oddziałów.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua/Getty Images

Ukraina otrzymała nową dostawę pocisków Patriot

O przekazaniu pomocy poinformował rząd Hiszpanii. Pociski miały zostać przekazane przez Hiszpanię oraz inne kraje …