środa, 10 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Rammstein-4: uzgodniono kolejną pomoc wojskową dla Ukrainy
Fot. mil.gov.ua
Fot. mil.gov.ua

Rammstein-4: uzgodniono kolejną pomoc wojskową dla Ukrainy

Share Button

Minister obrony Ukrainy po czwartym spotkaniu Ukraine Defense Contact Group poinformował o nowych zobowiązaniach co do dostaw broni, amunicji i szkoleniach dla ukraińskiej armii.

„Zgodnie z ustaleniami, przewidywane będą kolejne dostawy uzbrojenia, amunicji, a także kolejne szkolenia dla naszych żołnierzy i wiele innych. Pozytywnym sygnałem są nowe zobowiązania naszych partnerów, które dotyczą lądu, morza i nieba” – napisał na Facebooku Oleksij Reznikow. W czasie spotkania strona ukraińska poinformowała także zachodnich partnerów o aktualnej sytuacji na froncie oraz o aktualnych problemach jakie występują po stronie SZ Ukrainy, zwłaszcza konkretnych potrzebach w zakresie zdolności realizacji konkretnych zadań przez siły ukraińskie.

Według oceny Reznikowa, nie ma mowy o „zmęczeniu” po stronie sojuszników wojną na Ukrainie i nie będzie; są oni gotowi dalej wspierać Ukrainę aż do zwycięstwa.

Zgodnie z opinią analityków Institute for the Study of War, w najbliższych czasie należy oczekiwać prób zajęcia przez Rosjan Słowiańska i Bachmutu, a działania sił rosyjskich tak czy inaczej mogą doprowadzić do pewnych sukcesów terytorialnych Rosjan na Donbasie, zwłaszcza na wschód od drogi E40. Według ocen amerykańskiego think-tanku, siły FR wykrwawiają się w walkach o niewielkie miejscowości, co uniemożliwia im podjęcie większych operacji.

W ostatnich dniach rosyjskie działania ofensywne koncentrują się w pobliżu Siwerska, Bachmutu oraz Awdijewki.

Na podstawie: ukrinform.ua, mil.in.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Brytyjski wywiad: Rosja nie jest w stanie prowadzić działań na kilku odcinkach jednocześnie

Według raportu brytyjskich służb wywiadowczych, rosyjskie dowództwo wojskowe stoi przed dylematem co do priorytetów działań …