poniedziałek, 18 Listopad, 2019
pluken
Home / Wiadomości / Tusk i Zelensky odwiedzili linię rozgraniczenia na Donbasie
Fot. Centrum Prasowe OOS
Fot. Centrum Prasowe OOS

Tusk i Zelensky odwiedzili linię rozgraniczenia na Donbasie

Share Button

W niedzielę, 7 lipca, prezydent Ukrainy i szef Rady Europejskiej złożyli wizytę w rejonie miejscowości Stanica Ługańska, w pobliżu której przebiega linia rozgraniczenia sił ukraińskich i separatystycznych.

Podczas wizyty w punkcie granicznym „Stanica Ługańska” Donald Tusk i Wołodymyr Zelensky spotkali się z przedstawicielami Specjalnej Misji Monitorującej OBWE oraz przedstawicielami lokalnych władz. Zapoznali się także z realizowanymi na miejscu projektami finansowanymi przez UE, jak również z rezultatami prac grup zajmujących się rozminowaniem terenu.

„Razem z Donaldem Tuskiem Zelensky przeszli przez ukraińskie pozycji i dotarli do zrujnowanego mostu, przez który przechodzi linia rozgraniczenia i który ma zostać odbudowany jeśli będzie obowiązywać zawieszenie broni” – napisano w oświadczeniu Służby Prasowej prezydenta Ukrainy.

„Tragedia na wschodzie Ukrainy trwa, razem ze wszystkimi dramatycznymi skutkami dla mieszkańców tego obszaru” – napisał na Twitterze Donald Tusk komentując niedzielną wizytę.

Na podstawie: pravda.com.ua, president.gov.ua,

Share Button

Czytaj również

Акція на підтримку Ігоря Мазура біля Посольства Польщі в Києві. Фото: hromadske.ua

Małgorzata Gosiewska o zatrzymaniu Ihora Mazura

Zatrzymując obywatela Ukrainy, Ihora Mazura, Polska wykonała działanie zgodnie z procedurą, jako że figuruje on …