sobota, 15 Grudzień, 2018
pluken
Home / Wiadomości / Straż Graniczna otrzyma nowe pojazdy obserwacyjne
03.10.2012 Barciany Placowka Strazy Granicznej w Barcianach wchodzaca w sklad Warminsko Mazurskiego Oddzialu Strazy Granicznej imienia gen bryg Stefana Paslawskiego Nz Przewozna Jednostka Nadzoru sluzy do mobilnej dziennej lub nocnej obserwacji terenu , wykrywania i rozpoznawania obiektow w strefie nadgranicznej
Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER
03.10.2012 Barciany Placowka Strazy Granicznej w Barcianach wchodzaca w sklad Warminsko Mazurskiego Oddzialu Strazy Granicznej imienia gen bryg Stefana Paslawskiego Nz Przewozna Jednostka Nadzoru sluzy do mobilnej dziennej lub nocnej obserwacji terenu , wykrywania i rozpoznawania obiektow w strefie nadgranicznej Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER

Straż Graniczna otrzyma nowe pojazdy obserwacyjne

Share Button

27 lipca w Komendzie Głównej Straży Granicznej została podpisana umowa na dostawę 23 pojazdów obserwacyjnych. Trafią one m.in. na granicę polsko-ukraińską.

Przewoźne Jednostki Nadzoru (PJN) zostały zakupione przez Straż Graniczną w ramach Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017 – 2020. Wartość kontraktu to 40 mln złotych.

Zakupione pojazdy są wyposażone w sprzęt do prowadzenia obserwacji w dzień, w nocy i w trudnych warunkach atmosferycznych (kamery dzienne i termowizyjne). Jako podstawę zabudowy pojazdu wykorzystano samochód Toyota Hilux SR5, co pozwoli na zwiększenie ich mobilności, w tym działania w terenach leśnych, pagórkowatych i górzystych.

Pojazdy mają trafić do jednostek Straży Granicznej do połowy grudnia br. Będą wykorzystywane do ochrony zewnętrznej granicy UE, tj. granic Polski z Rosją, Białorusią i Ukrainą.

Na podstawie: strazgraniczna.pl, fot. strazgraniczna.pl

Share Button

Czytaj również

Wiktor Biszczuk.  Foto: POLUKR.net

Wiktor Biszczuk: W 2019 roku czekają nas podwójne wybory, ale jedna kampania 

Kto realnie ma szansę na wejście do drugiej tury wyborów prezydenckich planowanych na marzec 2019 …