czwartek, 22 Październik, 2020
pluken
Home / Wiadomości / RMF FM nieoficjalnie: MSWiA nie umieści w polskich paszportach wizerunków Wilna i Lwowa
Polski Cmentarz Orląt we Lwowie. Fot. Andrij Polikowskij, polukr.net
Polski Cmentarz Orląt we Lwowie. Fot. Andrij Polikowskij, polukr.net

RMF FM nieoficjalnie: MSWiA nie umieści w polskich paszportach wizerunków Wilna i Lwowa

Share Button

Według stacji radiowej RMF FM polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zamierza zrezygnować z umieszczenia w paszportach wizerunków Ostrej Bramy w Wilnie i Cmentarza Orląt we Lwowie.

Informacje podane przez RMF FM jak na razie mają charakter nieoficjalny. Oba wizerunki miały pojawić się w paszportach, które będą wydawane w przyszłym roku, w steną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku z tym na stronie MSWiA odbywało się głosowanie, w którym internauci mieli zdecydować, które z zaproponowanych motywów graficznych mają znaleźć się w rocznicowych paszportach. Propozycja umieszczenia w nich Wilna i Lwowa spotkała się z krytyką resortów spraw zagranicznych Litwy i Ukrainy.

Jak na razie najwięcej głosów otrzymał wizerunek z portretem prezydenta Gabriela Narutowicza oraz Kopiec Czynu Niepodległościowego i Orzełek Legionowy. Najprawdopodobniej to one znajdą się w wydawanych w przyszłym roku paszportach. Grafika z lwowskim Cmentarzem Orląt została umieszczona w puli wizerunków, które wskaże specjalna komisja. Z kolei wizerunek Ostrej Bramy jak na razie zajmuje czwarte miejsce w głosowaniu.

Na podstawie: rmf24.pl

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Wielka Brytania i Ukraina podpisały umowę o strategicznym partnerstwie

Porozumienie podpisano podczas wizyty prezydenta Wołodymyra Zelenskiego w Londynie, która odbyła się w dniach 7-8 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.